Dzis wieczorem, w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert zespołu Wołosi i Lasoniowie. Zespół ten, to laureat prestiżowych nagród ostatnich dwóch lat - Grand Prix Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2010" oraz Grand Prix plebiscytu na najlepsze folkowe nagranie Europy - Europejskiej Unii Nadawców "Svetozar Stracina 2011".
Podczas koncertu z pewnością usłyszymy utwory z najnowszej płyty, która ukazała się w maju br. Początek koncertu, który będzie transmitować radiowa Trójka, o godz. 20:05. Polecamy.
Początkowo magazyn ukazywał się w formacie zeszytowym i objętości 30 stron. W 2008 r. zmienił się format i szata graficzna. Dziś to poważna gazeta, z kolorową okładką i pięćdziesięcioma stronami tekstów. Jest kolejny numer.
Jubileuszowa, piętnasta edycja Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" dobiega końca. W sobotę ogłoszono laureatów konkursu, wczoraj odbył się koncert finałowy a w jego ramach prezentacje zwycięzców.